Activitats a la sala de presentacions del Pavelló 3 (2017)

Amb la col·laboració de:

Globalleida-logo Gencat-Joventut

 

 

 

 

Dijous 20 d’abril
9.30 a 10.30 h Orientació a les Oficines de Treball. A càrrec de Joan Palou, tècnic de l’Oficina de Treball de Lleida.
Organitza: SOC
Inscripcions: maria.olmedo@gencat.cat
10.30 a 11.00 h Conviu i aprèn: camps de treball a l’estranger i a Catalunya per a joves entre 18 i 30 anys. A càrrec de Victor Saló.
Organitza: Agència Catalana de la Joventut. Generalitat de Catalunya.
Inscripcions: joventut.lleida.tsf@gencat.cat
11.00 a 12.00 h Entrena’t per al canvi i descobreix el teu camí professional. A càrrec de Isaac Alcayde, actor i pedagog teatral, empresari i actualment Coach de la sèrie “Merlí” de TV3 de la productora Veranda Tv.
Organitza: GlobaLleida.
Inscripcions: inscripcions@globalleida.org
12.00 a 13.00 h El futur de la impressió 3D. A càrrec de Sergi Serrano o Francesc Adell.
Organitza: Departament d’Ensenyament-Família Fabricació Mecànica.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
13.00 a 14.00 h Aplicacions dels drons a la formació professional. A càrrec d’Andreu Ibañez.
Organitza: Lleida Dron.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
14.00 a 14.30 h Servei de Voluntariat Europeu. A càrrec de Jaume Solsona.
Organitza: Agència Catalana de la Joventut. Generalitat de Catalunya.
Inscripcions: joventut.lleida.tsf@gencat.cat
16.00 a 17.00 h Obtenció dels carnets professionals amb la FP. A càrrec de Sonia Mora.
Organitza: Serveis Territorials d’Ensenyament a Lleida.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
Divendres 21 d’abril
9.30 a 10.30 h Treballar a Europa. Coneix la xarxa EURES. A càrrec de Sílvia Esteve, assessora EURES a Lleida.
Organitza: SOC.
Inscripcions: maria.olmedo@gencat.cat
10.30 a 11.00 h Odisseu: projecte per al retorn i la inserció laboral de joves a les zones rurals. Beques de pràctiques i Eina Retorna. A càrrec d’Eduard Trepat, Fundació del Món Rural.
Organitza: Agència Catalana de la Joventut. Generalitat de Catalunya.
Inscripcions: joventut.lleida.tsf@gencat.cat
11.00 a 12.00 h Maridatge de diferents olis amb diferents aliments. A càrrec de Josep Mª Audí.
Organitza: Departament d’Ensenyament-Industries Alimentàries.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
12.00 a 13.00 h La resistència és inútil, la intel·ligència artificial està arribant. A càrrec d’Andreu Ibañez.
Organitza: Google developers group Spain.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
13.00 a 14.00 h Treballar a la neu. A càrrec de Carles Hidalgo.
Organitza: Departament d’Ensenyament-Família Activitats físiques i esportives.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
14.00 a 15.00 h El treball per projectes a l’FP. Oferta Formativa 2017-18.
Organitza: Departament d’Ensenyament – Secció de Serveis Educatius i Formació Permanent SSTT d’Ensenyament a Lleida.
Inscripcions: coordina_fp_lleida.ensenyament@gencat.cat
16.00 a 17.00 h Taula rodona/col·loqui “De la Formació Professional al món laboral: experiències amb nom”.
Organitza: UGT Terres de Lleida.
Inscripcions: ugt@lleida.ugt.org